Latvijas iedzīvotāju ēšanas paradumi Jāņos

Jāņos un Līgo svētkos cilvēki patērē līdz pat trīs reizes vairāk cepamdesu nekā parasti, savukārt marinētas gaļas pārdošanas apjomi pieaug 4-5 reizes salīdzinājumā ar citām vasaras sezonas dienām. Šogad tāpat kā iepriekšējos gados veikalu plauktos ir pieejams plašs vasaras gaļas produktu klāsts gan no vietējiem ražotājiem, gan no lielveikalu kulinārijām. Bet ir arī zināmas izmaiņas pieprasījumā un piedāvājumā salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. 

Pēc AS "Rīgas Miesnieks" mārketinga vadītājas Juliānas Juškevičas teiktā, jau vairākus gadus pēc kārtas var vērot izmaiņas patērētāju pieprasījumā pēc marinētas gaļas. Ja marinētas cūkgaļas apjomi paliek nemainīgi vai pat ar tendenci nedaudz samazināties, tad pieprasījums pēc marinētās vistas gaļas pieaug katru gadu par 10-20%. Tā, marinētas vistas produktu (cāļa pusspārni, stilbi, fileja dažādās marinādēs) pārdošanas apjoms šī gada vasaras sezonas sākuma mēnešos bija divreiz lielāks nekā 2012. gadā.

Igaunijas lielāko vistas gaļas zīmolu Tallegg AS Rīgas Miesnieks, kā daļa no HK Scan Grupas, sāka izplātīt pagājušā gadā rudenī. Šogad aprīlī tirgū tika piedāvāts pavisam jauns grilsezonas produktu portfelis – cāļa gaļa marinādēs, šašliki, cāļa gaļas šašlika desiņas un gardās uzkodas ērtajos iepakojumos. „Tallegg zīmola un tā vasaras sezonas produktu ieviešana Latvijas tirgū tika atbalstīta ar plašu mediju kampaņu aprīlī-jūnijā. Pirmie rezultāti ir visnotaļ iepriecinoši, jo īpaši, ka ir izdevies iepazīstināt Latvijas patērētājus ar jaunu produktu – Cāļa gaļas šašlika desiņām. Tiek novērota būtisks pieprasījuma pieaugums pēc šīs kategorijas desiņām arī Latvijā. Šī gada vasaras sezonas pirmajos mēnešos AS "Rīgas Miesnieks" ir realizējis četras reizēs lielāku cāļa gaļas un cūkgaļas šašlikdesiņu apjomu salīdzinājumā ar 2012.g.attiecīgo periodu”.

Latvijas patērētājs aizvien vairāk pievērš uzmanību zīmoliem un to vērtībām, kas dod uzticību, ka svētki būs izdevušies, un mazāk – atsevišķi produktu cenai. Ņemot vērā labvēlīgus laika apstākļus šī gada maijā un jūnijā un ļoti iepriecinošo laika prognozi uz Līgo svētkiem, Rīgas Miesniekam tas nozīmē, ka gaidāmi vēl augstāki pārdošanas rezultāti gan "Rīgas Miesnieks" un "Jelgava" zīmolu cepamdesām un cepamgaļai, gan "Tallegg" zīmola cāļa gaļas produktiem. Parasti Jāņus cilvēki pavada pie dabas kopā ar saviem mīļajiem cilvēkiem, un ļoti reti kurš var iedomāties īsto saulgriežu svinēšanu bez gardā šašlika vai cepamdesām, tāpat kā bez Latvijas iecienītājiem gardumiem – ķimeņu Jāņa siera, ķiploku grauzdiņiem un alus. Šīs jau ir mūsu tautas tradīcijas, kas netiks mainītas arī šogad!

Cepamdesas Rigas Miesnieks.png

 

Rekvizīti: Reģ.nr. 40003057228, AS Swedbank, HABALV22, LV61HABA0140803350500

AS "HKScan Latvia"
Biroja adrese: Atlasa iela 7, Rīga, LV 1026
Tālrunis: +371 67368643  |  Fakss: +371 67339180
E-pasts: miesnieks@hkscan.com
 

Pasūtījumu pieņemšana: +371 67369569
Bezmaksas tālrunis atsauksmēm: 80005100
Privātuma paziņojums