• Uzņēmums
  • Ziņu telpa
  • Eksporta veiksmes stāsts: “HKScan Latvia” iekaro Centrāleiropas vegānisko tirgu

Eksporta veiksmes stāsts: “HKScan Latvia” iekaro Centrāleiropas vegānisko tirgu

Turpinot jaunu produktu izstrādi un virzīšanu ārzemju tirgos, pārtikas uzņēmums „HKScan Latvia” stiprina savas pozīcijas Centrāleiropā – vegāniskais jaunums, Āzijas virtuves tradīcijās gatavotais „Dim Sum” īsā laikā kļuvis par eksporta veiksmes stāstu. Jaunu produktu ienākšana plašā eksporta tirgū Centrāleiropā atbalsta „HKScan” mērķi palielināt pievienotās vērtības produktu eksportu.

Pārtikas uzņēmuma „HKScan Latvia” pārdošanas apjomi maijā apstiprina, ka Latvijā ražotie produkti guvuši lielu popularitāti Centrāleiropā, īpaši – Vācijā, kurp eksportētas vairāk nekā 260 tonnas produkcijas jeb aptuveni 15 kravas mašīnas. Tāpat par ceturto daļu (25%) pieaudzis eksportēto produktu apjoms janvāra-maija periodā, salīdzinot ar šo periodu pērn, sasniedzot teju 755 tonnas jeb 43 kravas mašīnas.

Īpaši augsti pieprasīts ir Jelgavā ražotais „Dim Sum” – kopš pavasara sākuma produkts ir pieejams Vācijā, un aptuveni 2000 veikalos pārdotas 42,84 tonnas. Līdz gada beigām uzņēmums plāno sasniegt skaidru eksporta pieaugumu.

Heino Lapiņš, „HKScan Latvia” pārdošanas direktors: „Nepārtraukti attīstām jaunus produktu ražošanas virzienus, balstoties uz tendencēm pārtikas nozarē, kā arī ņemam vērā klientu dzīvesveida izvēles. Rūpīgi izsvērtie lēmumi atspoguļojas arī rezultātos – „Dim Sum” pārdošanas apjomi strauji pieaug, un jau plānojam investēt papildu līdzekļus šī produkta ražošanas iekārtās.”

Turklāt šis jaunais produkts īpaši iecienīts kā lieliska vegānās maltītes iespēja. H.Lapiņš skaidro, ka „šādu jaunu un inovatīvu produktu izstrāde cieši saistīta ar „HKScan” mērķi palielināt pievienotās vērtības produktu eksportu”.

„Dim Sum” ir viens no populārākajiem Āzijas ēdieniem, tā tiešais tulkojums no ķīniešu valodas nozīmē „sirdij tuvs”. Saldētā maltīte ir ražota Jelgavā, un tā veidota pēc unikālas ”HKScan Latvia” darbinieku receptes, kas ir 100% vegāna un ar zemu tauku saturu. Papildu vegānajai versijai ar kimčī pildījumu ir pieejams arī „Dim Sum” ar cūkgaļas pildījumu.

 

Par „HKScan”

"HKScan Latvia" ir dibināts 1922.gadā un ietilpst "HKScan", kas ir viena no lielākajām pārtikas produktu ražošanas kompānijām Ziemeļvalstīs.

Mēs, HKScan, padarām dzīvi gardāku – šodien un rīt. Mūsu stratēģiskais mērķis ir kļūt par daudzpusīgu pārtikas ražošanas uzņēmumu. Mūsu gardie produkti tiek ražoti atbildīgi un ir daļa no patērētāju daudzveidīgajām maltītēm gan ikdienā, gan īpašos gadījumos. HKScan darbojas aptuveni 7000 profesionāļu, kas darbā pielieto vairāk nekā 100 gadus krāto vietējās pārtikas ražošanas pieredzi. Mums, HKScan, atbildība nozīmē pastāvīgus uzlabojumu ieviešanu un konkrētu darbību veikšanu visā pārtikas ražošanas ķēdē. Programmas Zero Carbon (Nulle oglekļa) ietvaros mēs strādājam pie tā, lai līdz 2040.gada beigām panāktu oglekļa neitrālu pārtikas ražošanu - no lauku saimniecībām līdz pat patērētājiem. Mēs darbojamies Somijas, Zviedrijas, Baltijas un Dānijas tirgū. Mūsu atpazīstamāko zīmolu vidū ir zīmoli HK®, Kariniemen®, Via®, Scan®, Pärsons®, Rakvere®, Tallegg®, Rigas Miesnieks® un Rose™. Pateicoties mūsu stratēģiskajiem partneriem, mēs esam atpazīstami arī ar zīmoliem Kivikylän®, Tamminen® un Boltsi. HKScan ir biržas sarakstā iekļauts uzņēmums. 2020.gadā mūsu tīrie pārdošanas ieņēmumi sasniedza gandrīz 1,8 miljardus EUR.

Rekvizīti: Reģ.nr. 40003057228, AS Swedbank, HABALV22, LV61HABA0140803350500

AS "HKScan Latvia"
Biroja adrese: Atlasa iela 7, Rīga, LV 1026
Tālrunis: +371 67368643  |  Fakss: +371 67339180
E-pasts: miesnieks@hkscan.com
 

Pasūtījumu pieņemšana: +371 67369569
Bezmaksas tālrunis atsauksmēm: 80005100
Privātuma paziņojums