• Uzņēmums
  • Ziņu telpa
  • “HKScan Latvia” produkcijas piegādēm izmantos ar dabasgāzi darbināmas automašīnas

“HKScan Latvia” produkcijas piegādēm izmantos ar dabasgāzi darbināmas automašīnas

 

Pārtikas uzņēmums "HKScan Latvia", kas ražo zīmolu "Rīgas miesnieks", "Jelgava”, “Tallegg” un “Rakvere” prdukciju, kļuvis par pirmo pārtikas ražošanas uzņēmumu Latvijā, kas veic produktu piegādi, izmantojot videi draudzīgākas automašīnās, kas kā degvielu izmanto saspiesto dabasgāzi (CNG).

“Lēmums produkcijas piegādēm izmantot videi draudzīgākas “Scania R 410 CNG” automašīnas ir kārtējais uzņēmuma solis, lai sasniegtu uzņēmuma izvirzīto mērķi – līdz 2025.gada beigām savai rūpnieciskajai ražošanai nodrošināt oglekļa neitralitāti un līdz 2040.gada beigām sasniegt oglekļa neitralitāti visos pārtikas ražošanas ķēdes posmos - no dzīvnieku audzēšanas līdz gala produkta nonākšanai pie patērētājiem,” skaidro “HKScan Latvia” pārdošanas direktors Heino Lapiņš.

Pēc uzņēmuma aprēķiniem, jauno automašīnu izmantošana papildus ik gadu ļaus samazināt CO2 emisijas par 25 tonnām.

“"Scania" ražotie auto jau piecus gadus pēc kārtas ir atzīti par visekonomiskākajām un dabai draudzīgākajām kravas automašīnām Vācijas “Green Truck Award” testos. Šogad tieši "Scania R 410" modelis pierādīja, ka ir ilgtspējas risinājumu līderis visos kritērijos. “Scania CNG” automašīnas nodrošina CO2 samazinājumu līdz pat 80%, izmantojot biogāzi. Tās ir klusākas, līdz ar to draudzīgākas pārvadājumiem pilsētvidē. Arī finansiālie ieguvumi kopējās ekspluatācijas izmaksās, salīdzinot ar dīzeļdzinēja automašīnām, ir iemesls aizvien lielākam skaitam uzņēmumu izdarīt izvēli par labu šim kravu pārvadājumu risinājumam. Latvijā jau vairāk nekā divus gadus mūsu klienti izmanto CNG priekšrocības tādās nozarēs kā atkritumu apsaimniekošana, celtniecība, piena un vispārējo kravu pārvadājumi,” stāsta Guntis Bukalders, “Scania Latvia” pārdošanas daļas vadītājs.

Produktu piegādes nodrošinās ilggadējais sadarbības partneris SIA “VIKOTRANS”. Uzņēmuma izpilddirektors Andrejs Trasko uzsver: “Ar "HKScan" mēs sadarbojamies kopš 2009. gada un lepojamies, ka mums ir gods būt svarīgākai daļai "HKScan" biznesa procesos un dot savu ieguldījumu partnera panākumos. SIA “VIKOTRANS” ir loģistikas pakalpojumu sniedzējs, kas pievērš ļoti daudz uzmanības vides aizsardzības jautājumiem un mūsu lēmums, iegādāties ar saspiesto dabasgāzi darbināmas kravas automašīnas, bija labi pārdomāts. Tādu auto izmantošana, kas darbināmi ar videi draudzīgāku degvielu, ļauj būtiski samazināt izplūdes gāzu apjomu. Piemēram, maršrutā Tallina - Rīga šāds auto, salīdzinot ar kravas mašīnu, kas aprīkota ar dīzeļdzinēju, samazina CO2 emisijas par 50 līdz 90 procentiem. "HKScan" izvirzītie vides aizsardzības mērķi ir ļoti ambiciozi, un mēs esam gandarīti, ka varam palīdzēt spert vēl vienu soli tuvāk šo mērķu īstenošanai.”

Jaunos kravas auto izmantos tikai “HKScan” produktu piegādēm. Katra automašīna spēj pārvadāt 66 paletes ar produktiem. Ieskatam – uz katras paletes iespējams novietot 864 iepakojumus “Mārtiņa grildesiņu” vai 576 iepakojumus “Doktora ekstra” desas. Katrs auto vienlaikus spēj pārvadāt aptuveni 19 tonnas šādu produktu.

Oglekļa neitralitātes sasniegšanai “HKScan Latvia” jau pērn sāka izmantot tikai atjaunojamo elektroenerģiju.

 

Par „HKScan”

"HKScan Latvia" ir dibināts 1922.gadā un ietilpst "HKScan" grupā, kas ir viens no lielākajiem pārtikas produktu ražošanas uzņēmumiem Ziemeļvalstīs.

Mēs, HKScan, padarām dzīvi gardāku – šodien un rīt. Mūsu stratēģiskais mērķis ir kļūt par daudzpusīgu pārtikas ražošanas uzņēmumu. Mūsu gardie produkti tiek ražoti atbildīgi un ir daļa no patērētāju daudzveidīgajām maltītēm gan ikdienā, gan īpašos gadījumos. HKScan darbojas aptuveni 7000 profesionāļu, kas darbā pielieto vairāk nekā 100 gadus krāto vietējās pārtikas ražošanas pieredzi. Mums, HKScan, atbildība nozīmē pastāvīgu uzlabojumu ieviešanu un konkrētu darbību veikšanu visā pārtikas ražošanas ķēdē. Programmas Zero Carbon (Nulle oglekļa) ietvaros mēs strādājam pie tā, lai līdz 2040.gada beigām panāktu oglekļa neitrālu pārtikas ražošanu - no lauku saimniecībām līdz pat patērētājiem. Mēs darbojamies Somijas, Zviedrijas, Baltijas un Dānijas tirgū. Mūsu atpazīstamāko zīmolu vidū ir zīmoli HK®, Kariniemen®, Via®, Scan®, Pärsons®, Rakvere®, Tallegg®, Rigas Miesnieks® un Rose™. Pateicoties mūsu stratēģiskajiem partneriem, mēs esam atpazīstami arī ar zīmoliem Kivikylän®, Tamminen® un Boltsi. HKScan ir biržas sarakstā iekļauts uzņēmums. 2020.gadā mūsu tīrie pārdošanas ieņēmumi sasniedza gandrīz 1,8 miljardus EUR.

Rekvizīti: Reģ.nr. 40003057228, AS Swedbank, HABALV22, LV61HABA0140803350500

AS "HKScan Latvia"
Biroja adrese: Atlasa iela 7, Rīga, LV 1026
Tālrunis: +371 67368643  |  Fakss: +371 67339180
E-pasts: miesnieks@hkscan.com
 

Pasūtījumu pieņemšana: +371 67369569
Bezmaksas tālrunis atsauksmēm: 80005100
Privātuma paziņojums