Vēsture

 Pirmsākumi

1922. gadā Rīgā, Atlasa ielā tiek ierīkota savienības „Konsums” desu darbnīca. Šis tad arī tiek uzskatīts par „Rīgas Miesnieks” dibināšanas gadu. Pāris gadus vēlāk uzņēmums pārtop par Centrālo savienību un gaļas fabriku un tiek uzsākts bekona eksports uz Zviedriju.

1932. gadā tiek dibināta akciju sabiedrība „Bekona eksports” ar fabrikām Valmierā, Rīgā un Liepājā. Uzņēmumam pieder 22 veikali. Dzīvas cūkas, sālīts bekons un citi produkti tiek eksportēti uz Vāciju, PSRS, Angliju, Zviedriju, Šveici, ASV, Čehoslovākiju, Itāliju un Holandi. Īpaši ASV tirgum gatavo šķiņķa konservus, kas ir unikāls, ļoti kvalitatīvs produkts no speciāli apstrādātas, sālītas un kūpinātas liesas gaļas.

Kara laikā uzņēmums ražo produkciju armijas vajadzībām: konservus, pusžāvētas un auksti kūpinātas desas ar ilgu uzglabāšanas laiku.

1944. gadā uz nacionalizētā uzņēmuma bāzes tiek radīts „Rīgas gaļas un konservu kombināts”.

Pēckara gados kombinātā tiek ražoti konservi, pelmeņi, kūpinājumi un dažādas desas. Ražošanas apjomi nepārtraukti aug. No blakusproduktiem tiek ražoti kausi, pelnu trauki, zīmuļu turētāji, dažādas figūras un suvenīri.

1988. gadā tiek pieņemts lēmums par jaunas ražotnes būvniecību, ko projektē atbilstoši augstākajiem standartiem un prasībām.

Mūsdienas

1993. gadā uzņēmums kļūst par akciju sabiedrību „Rīgas Miesnieks”. Vēlāk tā akciju kontrolpaketi iegādājas Igaunijas lielākais gaļas pārstrādes uzņēmums „Rakvere Lihakombinaat”. Savukārt 75% tā akciju 1998. gadā nopērk Somijas koncerns „HK Ruokatalo”, kas ir viens no lielākajiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem Skandināvijā.

Šajā laikā „Rīgas Miesnieks” pirmais Baltijas valstīs uzsāk marinētu gaļas produktu un cepešu ražošanu, kas ātri gūst pircēju atzinību to vienkāršās pagatavošanas dēļ. Visi „Rīgas Miesnieks” produkti ir aizsargatmosfēras iesaiņojumos, kas garantē īpašu drošību. Pirmo reizi Latvijā pircējiem tiek piedāvātas šķēlītēs sagrieztas desas.

Šī gadsimta sākumā uzņēmumā strādā jau 275 darbinieki. Viens no svarīgākajiem A/S „Rīgas Miesnieks” mērķiem ir nodrošināt patērētājus ar garšīgu, kvalitatīvu un drošu produkciju, tāpēc uzņēmums ir sakārtojis ražošanu atbilstoši pasaulē atzītai kvalitātes sistēmai ISO 9001:2000 un pārtikas nekaitīguma prasībām pēc HACCP (Hazard Analysis of Critical Control Points) Dānijas standarta, kas ir stingrākais pasaulē.

2004. gadā darbu uzsāk jaunais loģistikas centrs, kas jūtami paaugstina klientu apkalpošanas kvalitāti. Gada nogalē notiek A/S „Rīgas Miesnieks” un SIA „Tallat” apvienošanās, līdz ar to piedāvājot tirgū arī putnu gaļas produktus.

2006. gadā pēc rekonstrukcijas darbu uzsāk jaunā pelmeņu ražotne, kur tiek izmantotas Itālijas tehnoloģijas. Par populārākajiem pelmeņiem tiek atzīti „Garšīgie” un „Pilsētas”.

2010. gadā „Rīgas Miesnieks” iegādājas Jelgavas gaļas kombināta akciju kontrolpaketi. Apvienotajā ražotnē tiek izveidotas jaunas produkcijas ražošanas un iesaiņošanas līnijas un uzbūvēts jauns pelmeņu ražošan

2013. gada 1. martā pabeigta AS „Rīgas Miesnieks” un AS „Jelgavas Gaļas kombināts” apvienošana, izveidojot vienu uzņēmumu – AS „Rīgas Miesnieks”. 2014.gada maijā „Rīgas Miesnieks“, kā daļa no HKScan uzņēmumu grupas, maina savu juridisko nosaukumu uz „HKScan Latvia“. Pašlaik uzņēmums  ir izteikts Latvijas gaļas tirgus līderis.

HKScan ir vadošais Ziemeļvalstu pārtikas uzņēmums. Mēs ražojam, izplatām un pārdodam atbildīgi ražotus augstas kvalitātes produktus no cūkgaļas, liellopu gaļas, mājputnu un jēra gaļas, pārstrādātu gaļu un gatavās maltītes zem spēcīgiem zīmoliem. Mūsu klienti ir mazumtirdzniecības, ēdināšanas pakalpojumu, rūpniecības un eksporta nozares, un mūsu mājas tirgi ietver Somiju, Zviedriju, Dāniju un Baltijas valstis. Mēs eksportējam savus produktus uz gandrīz 50 valstīm. 2016 gadā HKScan neto apgrozījums sasniedza gandrīz  EUR 1,9 miljardus eiro , un tika nodarbināti aptuveni 7 300 darbinieku.​​

HKScan Grupas misija:

ZIEMEĻVALSTU GAĻAS EKSPERTI

HKScan Grupas vīzija:

GAĻAS INDUSTRIJAS VEIDOTĀJI

HKScan ir atbildīga pārtikas industrijas kompānija, kas ražo zem dažādiem zīmoliem garšīgus produktus, izmantojot efektīvu un caurspīdīgu produkcijas ķēdi un prasmīgus darbiniekus.

 


 

 

 

Rekvizīti: Reģ.nr. 40003057228, AS Swedbank, HABALV22, LV61HABA0140803350500

AS "HKScan Latvia"
Biroja adrese: Atlasa iela 7, Rīga, LV 1026
Tālrunis: +371 67368643  |  Fakss: +371 67339180
E-pasts: miesnieks@hkscan.com
 

Pasūtījumu pieņemšana: +371 67369569
Bezmaksas tālrunis atsauksmēm: 80005100
Privātuma paziņojums