Uz pannas pagatavota gaļa

Cepšana ir plaši piemērojama termiskās apstrādes metode, kad pārtika tiek gatavota lielā tauku vai eļļas daudzumā (vai arī tauku un eļļas maisījumā). Gaļa tiek apcepta un cepta 160–200 °C temperatūrā. Cepšana ir ļoti izplatīts un populārs ēdiena pagatavošanas veids.

Gaļas izvēle

Vislabāk gaļas cepšanai derēs panna ar biezu dibenu, jo pa to labāk sadalās siltums. Īpaši labu rezultātu var panākt ar speciālu grila pannu.

Cepšanai uz pannas ir piemērota maiga gaļa ar nelielu saistaudu daudzumu, kas ātri kļūst mīksta. Gaļa nedrīkst būt pārāk trekna (piemēram, ārējā vai iekšējā fileja, šķiņķa gabali no aizmugures daļas bez kaula). Tāpat labi būs piemēroti bekona un cūkas kakla karbonādes gabali.

Lai panāktu vienādu gatavības pakāpi, vienlaikus pagatavojamiem gaļas gabaliem ir jābūt vienāda biezuma, bet gaļa vienmēr ir jāgriež šķērsām šķiedrām.

Gaļa ir jāizdauza pietiekami maigi. Tāpat to var izmīcīt ar pirkstiem. Laba gaļas izdauzīšanas metode ir, gaļu ietinot pārtikas plēvē. Tas ļauj samazināt gaļas šķiedru izjukšanu, bet sula neizdalīsies pārāk intensīvi.

Pirms gaļas cepšanas to nepieciešams vienu stundu paturēt istabas temperatūrā. Auksta gaļa atdzesē pannu, neveidojas brūna garoziņa, bet gaļas sula neizdalās. Gaļas sula uz pannas sāk vārīties, bet gaļas virskārta paliek pelēkā krāsā un garša kļūst pliekana.

Gaļas virskārtai ir jābūt pēc iespējas sausākai, citādi neveidosies brūna garoziņa, tāpēc pirms gaļas likšanas uz pannas tās virskārta būtu jānosusina ar papīra dvieli.

Lai iegūtu pēc iespējas sulīgāku rezultātu, garšvielas (jo īpaši sāli) var pievienot tikai tad, kad gaļa jau no vienas puses ir apcepusies. Garšvielas var pievienot pirms cepšanas, cepšanas laikā vai arī pēc cepšanas.

Cepšana un gaļas gatavības pakāpe

 • Vispirms uz pannas uzliek taukus vai uzlej eļļu un uzkarsē pannu.

 • Par taukvielām cepšanai var izmantot augu eļļu, augu taukus, cūku taukus un sviestu. Īpaši populāra ir cepšana olīveļļā.

 • Gaļu liek uz uzkarsētas pannas, turklāt taukiem vai eļļai ir viegli jāčurkst.

 • Gaļas gabalus nedrīkst likt ļoti cieši blakus citu citam, jo tas atdzesēs pannu un izcept gaļu būs grūtāk.

 • Gaļa ir jāapcep no abām pusēm, līdz tā kļūst zeltaini brūna. Gaļa ir jāapgriež tikai tad, kad viena puse ir kļuvusi pilnīgi brūna, bet virspusē ir izveidojušās gaļas sulas lāses.

 • Turklāt gaļai var likt ātri „aprauties”, apcepot to daudz augstākā temperatūrā no abām pusēm ne ilgāk par vienu minūti. Tas ļaus ātrāk nosprostot gaļas sulas, un gaļa tik ātri nesarausies.

 • Cepot panētu gaļu, cepšanas laiks ir jāpalielina aptuveni par 1,5 minūtēm no katras puses.

 • Pagatavošanas ilgums ir atkarīgs no gaļas gabala biezuma, tomēr gaļu vienmēr vajadzētu cept no abām pusēm neilgu laiku augstā temperatūrā.

 • Kad gaļa ir gatava, visus taukus labāk noliet un turpināt cept gaļu uz mērenas uguns vēl aptuveni 30 sekundes no katras puses. Tā var iegūt labāku garšu un mazāku tauku daudzumu.

 • Gaļa ir gatava, ja, caurdurot to ar asu nazi vai iesmu, no tās neizdalās sarkanas krāsas šķidrums. Šim šķidrumam ir jābūt caurspīdīgam un gaišam. Nedrīkst aizmirst, ka, jo biežāk mēs caurdursim gaļu, jo sausāka tā kļūs.

 • Ceptus vai apceptus gaļas gabalus pirms servēšanas iesakām nedaudz (aptuveni 10 minūtes) paturēt, pārklātus ar foliju. Tas ļaus gaļas sulām sadalīties daudz vienmērīgāk un neiztecēt griešanas laikā.

Rekvizīti: Reģ.nr. 40003057228, AS Swedbank, HABALV22, LV61HABA0140803350500

AS "HKScan Latvia"
Biroja adrese: Atlasa iela 7, Rīga, LV 1026
Tālrunis: +371 67368643  |  Fakss: +371 67339180
E-pasts: miesnieks@hkscan.com
 

Pasūtījumu pieņemšana: +371 67369569
Bezmaksas tālrunis atsauksmēm: 80005100
Privātuma paziņojums